Kolik času zabere jeden článek?
Otázka je prostá, odpověď ne úplně jednoznačná. Podle nedávného průzkumu společnosti coSchedule trvá většině marketérů vytvoření obsahu v průměru jednu až šest hodin. Vždy záleží ovšem na tom, o jaký typ obsahu se jedná.
Nejčastějšími typy obsahu, které respondenti vytvářely jsou příspěvky na blogu (48 % z nich), příspěvky nebo kampaně na sociálních sítích (24 %) a e-mailové kampaně (14 %).
Zpráva vycházela z údajů z průzkumu mezi 1 597 marketéry z 83 zemí. Přibližně 40 % respondentů pracuje pro malou nebo středně velkou značku, 33 % pracuje nezávisle, 12 % jsou blogeři, 11 % pracuje pro agenturu a 5 % pracuje pro společnost velké velikosti.
Víte, kolik marketérů obsah tvoří každý den?
60 %
Podrobně: příspěvek na sociální sítě
Kolik času zabere příprava příspěvku na sociální sítě? Standardní textový příspěvek zabere až 90 minut marketérova času.
- Výběr tématu (5 – 15 minut)
Bez toho to nejde. Tvůrce musí mít přehled o tom, co se v jeho oboru děje, ať hledá statistiky, seznamuje se s trendy nebo uvádí nějakou zajímavost. - Metriky a kontinuita (5 – 10 minut)
Co funguje a co ne? Je obsah poutavý a pestrý? Určitě stojí za to vědět, o čem jsem psal před měsícem (není nic trapnějšího, než dávat podruhé stejné téma) a kouknout se, jaké příspěvky měly úspěch a které naopak ne. - Design (10 – 30 minut)
Zde je závislost na typu obsahu největší. Pokud je příspěvek textový, rozhodně zabere méně času, než infografika nebo jinak graficky pojatý obsah. A to nemluvíme o natáčení videa (tam se obvykle dostáváme do jiných časových dimenzí). - Copywritting (5 – 20 minut)
Opravdu mluvíte jazykem svého kmene? Upoutat pozornost, naladit se na svou cílovou skupinu tak, aby přestala rolovat a začetla se právě do vašeho příspěvku. Je to někdy hodně těžké, ale základem úspěchu je trénink. - Optimalizace a nasazení (5 – 15 minut)
Ve finále byste si měli svůj příspěvek po sobě přečíst, není úplně košer obsahově skvělý post mít plný gramatických chyb. Doladit hashtagy, případně doplnit médii a nasadit na sociální síť.
Kolik času průměrně zabere příprava obsahu?
- Příspěvek na sociální sítě 30 – 90 minut
- Článek na web 1 – 6 hodin
- Příprava newsletteru průměrně 14 dní
- Výroba krátkého videa 3 hodiny až 9 měsíců
Business modul: Špičkový obsah za polovinu času
Spoustu práce je potřeba udělat, ale pro vás může znamenat obrovskou pomoc. Při hledání tématu, kdy se zdánlivě v oboru nic neděje a marketéra zrovna nic nenapadá. Při vytvoření základního textu, tvorbě hashtagů, optimalizaci a dalším.
Suma sumárum: business modul vám pomůže až 50 % Vašeho času. Rozhodně neplatí, že nasazením nástrojů umělé inteligence prostě založíte ruce a máte hotovo. Čas přípravy příspěvku na sociální sítě zkrátíte třeba na 45 minut, obsáhlý článek stihnete za tři hodiny. Newsletter za pět dní.
Business modul se představuje
- Modul business se specializuje na tvorbu různorodých textů, včetně článků, příspěvků na sociální sítě a specifických textů, které mohou obsahovat odborné výrazy bez jejich překladu.
- Zvládá také práci s názvoslovím, jako jsou slogany, claimy a generování URL adres, které pomáhají s brandovou identitou a optimalizací webu.
- V oblasti SEO poskytuje podporu při tvorbě Meta popisů, Meta klíčových slov a Title Tagů, což pomáhá zlepšit viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.
Zdroje
- https://www.marketingprofs.com/charts/2017/33002/how-long-does-it-take-to-create-a-piece-of-content
- https://thesilverliningsgroup.com/2023/03/14/how-much-time-does-it-take-to-create-a-social-media-post/
- https://www.buffoonmedia.co.uk/how-long-should-a-social-media-video-be/
- https://andrewstapleton.com.au/how-long-does-it-take-to-create-a-1-minute-video/
- https://www.marketingprofs.com/charts/2019/42073/how-long-does-it-take-to-produce-a-marketing-email
Co nového ve světě AI?
Umělá inteligence: Budoucnost investování
Svět investování a AI znamená (pro budoucnost) klíčové spojení. Ano, úloha tradičních analytiků a...
Revoluce přichází: Velké jazykové modely
Pokrok, který nejde zastavit. Umělá inteligence prostřednictvím velkých jazykových modelů (LLM –...
TOP 10 dovedností budoucnosti
Zběsilé tempo 21. století nepolevuje. Technologické inovace, automatizace, umělá inteligence mění...